Učenici 2.d razreda posjetili Udrugu slijepih

Brodsko-posavske županije

Dana 4.3.2020. učenici 2.d razreda u pratnji nastavnica posjetili su Udrugu slijepih u Slavonskom Brodu. Predsjednik udruge nam je održao predavanje o Braillovom pismu koje je namijenjeno slijepim i slabovidnim osobama te smo imali prilike i sami rukama osjetiti pismo koje koriste slijepe i slabovidne osobe. Također smo slušali predavanje o bijelom štapu koji je karakterističan za slijepe osobe jer je bijeli štap najjednostavnije pomagalo koje slijepim osobama omogućuje samostalno kretanje, a ujedno svojom bijelom bojom upozorava na slijepu osobu koja može imati poteškoća u snalaženju u prostoru i kojoj treba pomoć.  Čuli smo zanimljivosti i o psu vodiću, ali i probali igrati pikado s povezom na očima što je uistinu bilo jako teško.

Zahvaljujemo se predsjedniku i tajnici udruge što su nas ljubazno primili i nesebično prenijeli svoje znanje i nama kako bi znali u budućnosti na ispravan način pristupiti slijepoj ili slabovidnoj osobi.

Autor: Slavica Kovačević