Naziv projekta: We care, We share for the future

Akronim: We care, We share

Program: Erasmus+

Tip aktivnosti: Ključna aktivnost 1 (KA 1) Mobilnost u svrhu učenja za pojedince

Trajanje projekta: 12 mjeseci (1.6.2018. – 31.5.2019.)

Broj projekta: 2018-1-HR01-KA102-047229

Vrijednost projekta: 96.779.00 EUR

Koordinator nacionalnog konzorcija: Srednja medicinska škola Slavonski Brod

Članice nacionalnog konzorcija:

Partneri u projektu:

Voditeljica projekta: Jelena Jelinić-Bošnjak, ravnateljica

Koordinator projekta: Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.

 • E-mail: al.koncar@gmail.com

Službeni e-mail projekta: wecare.weshare.sms@gmail.com

Facebook stranica projekta: We care, We share

O projektu:

Sazetak_projekta_-_We_care,_We_share_for_the_future

Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future”

U projektu “We care, We share for the future“ sudjeluju Srednja medicinska škola Slavonski Brod kao nositelj nacionalnog konzorcija te Medicinska škola Ante Kuzmanića iz Zadra i Medicinska škola Osijek. Navedene strukovne škole već niz godina prepoznaju da jedino zajedničkom suradnjom i inovativnim pristupom prema postojećim programima mogu potaknuti nužne promjene u strukovnom obrazovanju. S  tim ciljem članice nacionalnog konzorcija suglasne su u osmišljavanju strategije razvoja novih i učinkovitih školskih kurikuluma strukovnog obrazovanja kako bi strukovne škole postale imperativ kvalitete u obrazovnom sustavu i na tržištu rada i obrazovanja EU.

U sklopu projekta “We care, We share for the future” odobrena je mobilnost 35 učenika 3., 4. i 5. razreda u smjerovima medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege i fizioterapeutski tehničar/tehničarka.

Mobilnost će trajati 21 dan, u razdoblju od 2. do 23. veljače u Portugalu, u gradu Bragi. S učenicima će kao pratnja ići po jedan nastavnik iz svake partnerske škole koji će s učenicima boraviti tjedan dana i jedan nastavnik iz škole nositelja konzorcija koji će s učenicima boraviti tri tjedna, a njihov zadatak kao pratnje je da se pobrinu da učenici izvršavaju svoje obaveze propisane projektom te da im pruže podršku i potporu uz nadzor.

Uvjeti prijave za sudjelovanje:

 • učenik Srednje medicinske škole Slavonski Brod / Medicinske škole Ante Kuzmanića / Medicinske škole Osijek
 • dobrovoljna prijava na natječaj
 • iskazan interes za sudjelovanje putem Google obrasca objavljenog na stranicama škole
 • predana dokumentacija do 17. listopada 2018. godine
 • suglasnost roditelja/skrbnika

Dokumentacija za prijavu:

 • ispunjen obrazac za prijavu (privitak na dnu stranice)
 • preslika svjedodžbe prethodno završenog razreda
 • motivacijsko pismo
 • životopis (Europass)
 • potpisana suglasnost roditelja/skrbnika s upisanom šifrom učenika (privitak na dnu stranice)

Dodatni bodovi:

 • popis svih aktivnosti, projekata i/ili natjecanja u kojima je učenik/ca sudjelovao/la prošle školske godine i rezultata koje je postigao/la (za natjecanja)
 • potvrda o slabijem ekonomskom položaju obitelji učenika

Obveze i dužnosti učenika koji će sudjelovati u mobilnosti:

 • redovito pohađanje svih pripremnih aktivnosti
 • redovito pohađanje stručne prakse tijekom mobilnosti
 • uvažavanje i poštivanje ostalih sudionika mobilnosti i djelatnika Škole koji će biti u pratnji učenicima
 • redovito vođenje Dnevnika rada
 • održavanje dnevnih evaluacijskih sastanaka tijekom mobilnosti
 • učenici neće konzumirati alkoholna pića i neprimjereno se ponašati za vrijeme mobilnosti
 • u slučaju nekih problema, obavezno će se posavjetovati s osobama u pratnji

Način bodovanja prijava:

 • opći uspjeh prethodnog razreda (2-5 bodova)
 • strani jezik prethodnog razreda (2-5 bodova)
 • motivacijsko pismo (1-5 bodova) – kombinirana ocjena predanog motivacijskog pisma putem Google obrasca i prilikom predaje natječajne dokumentacije
 • životopis (1-5 bodova)
 • sudjelovanje u aktivnostima, projektima i natjecanjima (1-5 bodova)
 • nepovoljan ekonomski položaj (1-2 boda)
 • izrečena pedagoška mjera u prethodnom razredu (-1 bod za opomenu, -2 boda za ostalo)
 • u slučaju istog broja bodova, prednost će imati učenici s većim iskustvom sudjelovanja u aktivnostima, projektima i natjecanjima

Postupak prijave:

Učenici natječajnu dokumentaciju trebaju predati do srijede 17. listopada (uključujući i taj dan) u ured pedagoga ili školsku knjižnicu. Rezultati će biti objavljeni pod šiframa učenika na školskoj web stranici, facebook stranici škole i projekta te na oglasnoj ploči u školi do 22. listopada.

Nakon odabira učenika, sudionici mobilnosti, odnosno njihovi roditelji/skrbnici, sklapaju sa školom ugovor kojim se obvezuju na izvršavanje svojih obaveza kako ne bi morali vraćati sredstva utrošena na mobilnost.

Napomena:

Za svaki smjer će se odabrati 3 učenika koji će biti na rezervnoj listi. Tim učenicima se savjetuje da pohađaju sve pripremne aktivnosti kako bi se, u slučaju odustajanja nekog od odabranih učenika, mogli uključiti u projekt.

Za sve dodatne informacije možete se javiti koordinatoru projekta, stručnom suradniku pedagogu Aleksandru Končaru.

POZIV NA PREDAVANJE: Erasmus+ projekt “We care, We share for the future”

Predavanje za učenike koji su iskazali interes za sudjelovanje u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future” održat će se u utorak 9. listopada 2018. godine u 13:10 sati. Predavanje je obavezno za sve učenike koji žele biti sudionici mobilnosti. U slučaju spriječenosti iz opravdanih razloga, potrebno je to najaviti na e-mail wecare.weshare.sms@gmail.com uz navođenje razloga izostanka. Učenici su za vrijeme trajanja predavanja oslobođeni nastave i vježbi.

Predavanje za roditelje učenika koji su iskazali interes ispunjavanjem internetskog obrasca održat će se isti dan – u utorak 9. listopada 2018. godine u 17:00 sati.

Poziv učenicima za iskazivanje interesa za sudjelovanje u projektu – PRODUŽETAK ROKA

Pozivaju se učenici 3., 4. i 5. razreda smjera medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege te 3. i 4. razreda smjera fizioterapeutski tehničar/fizioterapeutska tehničarka zainteresirani za sudjelovanje u Erasmus+ projektu We care, We share for the future da ispune obrazac na poveznici https://goo.gl/forms/do4TS1RLGWZLNfiU2 zaključno s 30. rujnom 2018. godine. U daljnju proceduru (predavanja za učenike i roditelje, selekcija) bit će uključeni isključivo učenici koji ispune obrazac u navedenom roku.

Priloženi dokumenti:

Prijavni_obrazac_za_ucenike

Suglasnost_roditelja

 

REZULTATI ODABIRA UČENIKA ZA ERASMUS+ PROJEKT “WE CARE, WE SHARE FOR THE FUTURE”

U prilogu se nalaze rezultati odabira učenika za mobilnost u Portugalu. Ukoliko netko od učenika želi detaljniji uvid u rezultate i pojašnjenje bodovanja, može se javiti u ured pedagoga u utorak 23. listopada 2018. godine od 12:20 do 13:00 sati.

Srednja medicinska škola Slavonski Brod provodi projekt “We care, We share for the future” u konzorciju s Medicinskom školom Osijek i Medicinskom školom Ante Kuzmanića iz Zadra kao partnerima u projektu dok je naša škola nositelj tog konzorcija. Sve škole uključene u projekt odabrale su učenike, njih ukupno 35, koji će sudjelovati u mobilnosti 3 tjedna u Portugalu. U nastavku možete pronaći rezultate iz svih škola.

Rezultati_odabira__i_clanovi_Povjerenstva_-_Zadar
Rezultati_odabira_fizioterapeutski_tehnicar_-_Osijek
Rezultati_odabira_fizioterapeutski_tehnicar_fizioterapeutska_tehnicarka_-_Slavonski_Brod
Rezultati_odabira_medicinska_sestra_-_Osijek
Rezultati_odabira_medicinska_sestra_opce_njege_medicinski_tehnicar_opce_njege_-_Slavonski_Brod

Zapisnici koordinacijskih sastanaka

Zapisnik_1._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_2._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_3._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_4._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_5._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_6._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_7._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_8._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_9._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_10._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_11._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_12._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_13._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_14._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_15._koordinacijskog_sastanka_SB
Zapisnik_1._koordinacijskog_sastanka_ZD
Zapisnik_2._koordinacijskog_sastanka_ZD
Zapisnik_1._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_2._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_3._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_4._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_5._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_6._koordinacijskog_sastanka_OS
Zapisnik_7._koordinacijskog_sastanka_OS

Galerija slika

 

Najava projekta u medijima objavljena je ubrzo nakon objave rezultata od strane Agencije za mobilnost i programe EU, a više o tome što su točno mediji napisali možete pročitati na sljedećim poveznicama:

Srednja medicinska škola u novom Erasmus+ projektu “We care, We share for the future”

Brodski medicinari stručnu će praksu pohađati i u Portugalu

 

 

Odabirom učenika koji će sudjelovati u mobilnosti, počinju detaljnija planiranja pripremnih aktivnosti za sudionike Erasmus+ projekta “We care, We share for the future”. Više o odabranim učenicima pročitajte na sljedećoj poveznici:

Oni uskoro odlaze na stručnu praksu u Portugal

 

 

Erasmus+ projekt “We care, We share for the future” predstavljen je i u sklopu posjeta osnivača Škole, Brodsko-posavske županije, preuređenim prostorijama njezinog unutarnjeg dijela. Više o tome možete pročitati na sljedećoj poveznici:

Nakon više desetaka godina konačno u uređenim prostorima ravnateljice Srednje medicinske škole i Obrtničke škole danas ponosne i sretne zajedno sa svojim profesorima i učenicima

 

Ravnateljica Srednje medicinske škole Slavonski Brod i voditeljica projekta “We care, We share for the future” Jelena Jelinić-Bošnjak predstavila je projekt na Radio Slavoniji. Zvučni zapis možete pronaći među priloženim dokumentima na dnu stranice.

 

Koordinator Erasmus+ projekta “We care, We share for the future” održao je predavanje zainteresiranim učenicima Srednje medicinske škole Slavonski Brod i njihovim roditeljima u kojem ih je detaljnije upoznao s postupkom prijave, ustanovama u kojima će odrađivati praksu, smještajem, planom putovanja, pripremnim aktivnostima i ostalim važnim informacijama oko boravka u Portugalu. Predavanja za roditelje i učenike održana su i u partnerskim školama u Zadru i Osijeku. Prezentaciju možete pronaći u priloženim dokumentima.

 

U reakcijama na objavljene rezultate odabira učenika za mobilnost u Portugalu mogu se vidjeti i neki od razloga zašto provodimo ovakve projekte – sreća, osmijeh, zagrljaj. Video pogledajte na priloženoj poveznici.

U reakcijama na objavljene rezultate odabira učenika za mobilnost u Portugalu mogu se vidjeti i neki od razloga zašto provodimo ovakve projekte – sreća, osmijeh, zagrljaj… ?

Objavil/a We care, We share dne Petek, 26. oktober 2018

 

Učenici Srednje medicinske škole Slavonski Brod odabrani za sudjelovanje u projektu “We care, We share for the future” bili su dio Dijaloga s građanima “EU i budućnost mladih” koji se održao u Glazbenoj školi u Slavonskom Brodu gdje je predstavljen i projekt “We care, We share”. Branko Baričević kao voditelj Predstavništva Europske komisije u RH, Ivana Maletić kao zastupnica Europskog parlamenta te Vlado Prskalo kao pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja ponudili su svoje viđenje o budućnosti mladih u EU te pružili odgovore na mnogobrojna pitanja zainteresiranih slušača.

 

Učenici su video prikazima predstavili svoj uobičajeni radni dan na mobilnosti u Portugalu, iskustvo i dojmove sa stručne prakse, ali i oblike provođenja slobodnog vremena. Sve video prikaze možete pronaći na facebook stranici projekta na priloženoj poveznici.

U petak 22. veljače održana je završna oproštajna večera tijekom koje su učenicima Srednja medicinska škola Slavonski Brod, Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar i Medicinska škola Osijek podijeljeni certifikati za sudjelovanje u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future”. Na podjeli certifikata sudjelovali su sudionici i iz drugih srednjih škola Republike Hrvatske i ostalih država Europske unije.
U utorak 19. ožujka na sjednici Nastavničkog vijeća Srednje medicinske škola Slavonski Brod učenici Ema Ignjatić, Alen Pecikozić, Anamarija Stjepanović i Mihaela Uremović su s koordinatorom projekta Aleksandrom Končarom predstavili svoj boravak u Portugalu u sklopu Erasmus+ projekta “We care, We share for the future”. Fokus predavanja bio je na stručnoj praksi i ustanovama u kojima su ju odrađivali uz usporedbu portugalskih i hrvatskih uvjeta rada, no predstavljeni su i kulturološki posjeti. Učenici su izrazili zadovoljstvo sudjelovanjem u projektu, a nastavnici njihovim izlaganjem. Održanu prezentaciju možete pronaći u priloženim dokumentima na dnu stranice.
Učenici Srednje medicinske škole Slavonski Brod koji su sudjelovali u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future” posjetili su Medicinsku školu Ante Kuzmanića, Zadar i Medicinsku školu Osijek u pratnji koordinatora projekta Aleksandra Končara i nastavnice Marinele Stanić Rusev. Za učenike je organiziran posjet bolnici i poliklinici, a obišli su i partnersku školu kako bi usporedili uvjete rada. U sklopu posjeta održan je zajednički sastanak na kojem je napravljena evaluacija dosadašnjeg dijela projekta te su isplanirane buduće zajedničke aktivnosti. Učenicima ostalih razreda predstavljen je projekt. Susret će pridonijeti razvoju mreže medicinskih škola s ciljem postizanja boljih rezultata u području strukovnog obrazovanja.

Video prikaz boravka učenika u Portugalu u sklopu Erasmus+ projekta “We care, We share for the future” pruža prikaz stručne prakse u zdravstvenim ustanovama te kulturološke posjete.

 

Erasmus+ projekt “We care, We share for the future” koji se provodio u konzorciju Srednje medicinske škole Slavonski Brod kao nositeljice projekta i Medicinske škole Osijek te Medicinske škole Ante Kuzmanića Zadar kao partnera došao je svome kraju 31. svibnja 2019. godine. Međutim, rezultati tog projekta bit će vidljivi u narednim godinama u radu i vještinama učenika koji su u njemu sudjelovali, ali i boljoj povezanosti i suradnji medicinskih škola u našoj državi. Učenici su stečena znanja prenosili, ne samo ostalim učenicima iz svojih škola, već i učenicima drugih škola svojih županija kao i lokalnoj zajednici. Kroz 10-minutni presjek trotjednog boravka učenika u Bragi u Portugalu učenici su predstavili iskustva i dojmove.
Učenik koji je sudjelovao u projektu sudjelovao je i u Erasmus+ projektu „Adversity can be formidable occasions, a path of resilience“ u Italiji. Kroz 8 dana radionica i slobodnog vremena učio je o životu, komunikaciji, radu s ljudima, izgrađivanju osobnosti i pisanju, a u sklopu toga predstavio je i rezultate projekta We care, We share for the future sudionicima iz BiH, Francuske, Turske, Grčke, Palestine, 48 Teritorija, Albanije, Italije i Hrvatske. Učenik je predstavio projekt i u Parlamentu mladih Slavonskoga Broda i Europskom domu Slavonski Brod.

Ravnateljica je u sklopu emisije predstavila Erasmus+ projekt “We care, We share for the future”, njegovu provedbu, ali i realizaciju te stečena znanja, iskustva i vještine učenika. Također, bilo je riječi o dobrobitima sudjelovanja u takvim mobilnostima za učenike, nastavnike i školu koja ih šalje.

 

U sklopu Dana otvorenih vrata Srednju medicinsku školu Slavonski Brod posjetilo je više od 150 učenika osmog razreda osnovnih škola s područja Brodsko-posavske županije i šire predstavljen im je rad škole. Poseban naglasak stavljen je na iskustvo u provođenju Erasmus+ projekata te je predstavljen projekt “We care, We share for the future” i mobilnost učenika u Portugalu od strane koordinatora projekta i učenika koji su sudjelovali u projektu. Prezentaciju možete pronaći u priloženim dokumentima na dnu stranice.

 

Srednja medicinska škola Slavonski Brod proslavila je 60. obljetnicu u Kazališno-koncertnoj dvorani Ivana Brlić-Mažuranić pred više od 400 gostiju iz redova ravnatelja osnovnih i srednjih škola, predstavnika Grada i Županija, učenika naše i ostalih škola te ostalih uzvanika. Prilikom predstavljanja škole, učenici su predstavili i projekt “We care, We share for the future”. Prezentaciju možete pronaći u priloženim dokumentima na dnu stranice, medijska izvješća na priloženim poveznicama.
Na Youtube kanalu Srednje medicinske škole Slavonski Brod praćena je realizacija projekta kroz video uratke učenika o ustanovama u kojima su odrađivali stručnu praksu te o kulturološkim posjetima.
Proloženi dokumenti: